Onsdagspadling og HMS

Onsdagspadlingene er et sosialt tiltak for medlemmer. En forutsetninger for å delta er at du har padleerfraing og kan utføre kameratredning. Dette innebærer at deltakerne enten minimum har tatt Grunnkurs Hav, eller kan fremvise samme ferdighetsnivå.

Klubben har ansvaret for at alle fellesaktiviteter foregår på en sikker måte slik at ulykker og skader unngås. For å sikre at turene gjennomføres på en trygg og forsvarlig måte, ledes fellespadlingene av to padleledere, og alle som er med på turen må følge de retningslinjene som blir gitt for turen av lederne.

Dersom det unntaksvis ikke lar seg gjøre å stille padleledere eller at værforholdene er for tøffe vil onsdagspadlingene i regi av klubben avlyses.

Terminlisten med hvem som er padledere finner du her

Alle andre turer, som ikke annonseres av klubben og ligger i aktivitetskalenderen foregår på eget ansvar. Uansett skal all aktivitet ut fra klubbens naust loggføres i loggboken. Dette er en viktig del av klubbens HMS og er der for din sikkerhet!

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *